Понеділок
29.04.2024
13:21
Гость
RSS
 
Мій сайт
Каталог статей »

Мої статті [519]


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

: 519
: 501-510
: « 1 2 ... 49 50 51 52 »


    У нашому сучасному світі мало хто полюбляє ходити в театр, зараз у цьому абсолютно немає потреби. Безліч людей, мабуть, і не відвідували його ніколи, ще хтось просто забув як це круто. На мою думку дітям все ж і досі цікаво переглянути спражню виставу, та не менш цікаво самим в ній зіграти. З таким заохоченням, 11 березня, у творчій атмосфері актового залу, зібралися театральні гуртки всіх шкіл міста Лубен. Вони показували майстерність гри на сцені, свою креативність у виборі декорацій, розмаїття драматичних постановок. Які лише емоції не вирували на сцені: і трагізм, і щастя, і радість, кохання, загадковість, суровість і чуйність. У виставах брали участь діти різного віку, та попри це, всі чудово трималися на сцені і вправно виконували свою роль. Це був конкурс на кращу театральну постановку, тому за підсумками журі, перше місце посіла команда школи №6 під назвою "МеТа". Вітаємо їх з перемогою і бажаємо подальших успіхів.
    Взагалі без театру і гри наше життя було б доволі сумним, але далеко за цими відчуттями ходити не потрібно, бо ще В. Шекспір говорив: "Весь світ - театр, а люди в ньому - актори".

Катерина Даценко, учениця 11-Б класу

Мої статті | Переглядів: 1100 | Додав: Admin | Дата: 14.03.2015 | Коментарі (0)

    Нарешті настав цей березневий день, коли сильна стать може задовольнити всю прекрасну половину людства подарунками, кольорами почуттів і радості. У цей день жінка - це перш за все чуйність, вона заполоняє повітря своєю шикарністю та витонченістю. Недарма жіночий день святкують саме на початку весни, адже жінка і є тим початком як життя, так і гармонійності, вишуканості.

    Нашу школу цей день також не оминув стороною. У переддень свята, 6 березня, учні кабінету міністрів влаштували самоврядування у 1-4 класах. Всі діти щиро вітали своїх вчителів, а хлопчики своїх однокласниць. Не менш приємним подарунком для вчительського чарівного жіночого колективу став концерт. У ньому брали участь учні як старших, так і молодших класів. Вони порадували своїм співом, звабливими та запальними танцями, зворушливими віршами. Це було цікавим і ніжним подарунком від креативного організатора Людмили Анатоліївни Даценко. Вчителів зачарувала мрійлива атмосфера, яку створили ведучі: Анастасія Лисенко та Богдан Тер-Макарянц.

    Тож вмійте дивувати жінок, бережіть їх і даруйте їм радість та позитивні емоції не лише 8-го березня, а й щодня. Зі святом любі і дорогі представниці прекрасної статі, щастя вам, ніжності, кохання!

Катерина Даценко, учениця 11-Б класу

Мої статті | Переглядів: 3570 | Додав: Admin | Дата: 08.03.2015 | Коментарі (0)

    Міністерством освіти і науки підписано наказ про проведення державної підсумкової атестації учнів у системі загальної середньої освіти у 2014/15 навчальному році, яким визначено терміни проведення ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах, а також орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань.

    Згідно з наказом, у школах І ступеня державна підсумкова атестація буде проведена у період з 12 до 21 травня з трьох навчальних предметів: української мови, читання та математики.

    Учні дев’ятих класів з 1 по 8 червня складуть три шкільних іспити: українську мову, математику та предмет за вибором навчального закладу.

    Одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування відбудеться ДПА з української мови у формі ЗНО. Другий етап підсумкової атестації відбудеться у період з 22 по 28 травня, в цей час випускники шкіл складуть іспити ще з двох навчальних предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.

    У 2015 році державна підсумкова атестація школярів буде проведена відповідно до нового Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти.

    Атестація буде проведена у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладатимуться учителями відповідного фаху та затверджуватимуться керівником навчального закладу. Виключенням стане атестація одинадцятикласників з української мови, яка відбудеться у формі ЗНО, а завдання, відповідно, укладатимуться Українським центром оцінювання якості освіти.

    Усі завдання ДПА мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами.

    Результати ЗНО з української мови учнів 11-х класів будуть надіслані навчальним закладам Українським центром оцінювання якості освіти, після чого вони будуть зараховані, як результати підсумкової атестації.

    У Міністерстві освіти і науки зазначають, що учні 11-го класу матимуть право вибору складання іспиту з історії або математики. Частина учнів класу може обрати історію, а інша - математику. Щодо предметів за вибором в 11-му класі, то кожен учень зможе обрати будь-який предмет, винесений на атестацію.

    У школах, класах або групах з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

    Випускники з населених пунктів Донецької та Луганської областей, що тимчасово неконтрольовані державною владою, а також з АР Крим і м. Севастополь, які встигли зареєструватися на ЗНО до 20 лютого, проходитимуть атестацію з української мови і літератури у формі ЗНО - 24 квітня.

    Інші випускники з тимчасово неконтрольованих територій можуть реєструватися для проходження ЗНО до 20 квітня. У такому випадку вони проходитимуть атестацію у формі ЗНО з української мови і літератури – 9 червня, а ЗНО з усіх інших предметів – за розкладом основної сесії (з 3 по 26 червня). Якщо з поважних причин випускник не зможе з’явитися 9 червня на тестування з української мови та літератури, він матиме можливість пройти атестацію у формі ЗНО з цього предмета 27 червня 2015 року.

    Результати державної підсумкової атестації будуть виставлені у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та до атестатів про повну загальну середню освіту, а також враховуватимуться при визначенні середнього бала атестата.

    Випускникам шкіл, які отримали міжнародний сертифікат або диплом мовного іспиту у цьому навчальному році, результати відповідних іспитів будуть зараховані як підсумкова атестація. У такому випадку у додаток до атестата про повну середню освіту буде виставлена атестаційна оцінка 12 балів.

За матеріалами http://osvita.ua/

Мої статті | Переглядів: 404 | Додав: Admin | Дата: 27.02.2015 | Коментарі (0)

Мої статті | Переглядів: 431 | Додав: Admin | Дата: 26.02.2015 | Коментарі (0)

    Визначною подією в культурному житті міста є відзначення митців нашого краю літературно-мистецькою премією  ім. В. Малика. 24 лютого концертна зала Лубенської музичної школи привітно відкрила двері для учасників заходу. Удвічі приємніше стає від того, що  цього року участь у  конкурсі взяла літературна студія ім. О. Теліги загальноосвітньої школи №1 під керівництвом Лариси Василівни Малини, яку лубенці знають як чудову поетесу Ларису Галич. 

    На адресу учасників студії  прозвучало багато теплих слів та щирі вітання з нагоди здобуття звання дипломанта конкурсу в номінації «Мистецтво та монументальна скульптура», відзначено вагомі творчі здобутки в популяризації поетичного слова, активну участь у загальноміських заходах, міськрайонних та обласних конкурсах, збагачення культурних традицій рідного краю.

    Студійці Катерина Даценко, Аліна Кухта, Максим Левченко та Іван Самойлик презентували поетичну медитативну композицію про кохання під чаруючі звуки скрипки та фортепіано.

    Приєднуємося до вітань і бажаємо літературній студії нових творчих злетів та невичерпної наснаги!

Мої статті | Переглядів: 437 | Додав: Admin | Дата: 25.02.2015 | Коментарі (0)

    21 лютого вся світова спільнота відзначала Міжнародний день рідної мови. З цього приводу в понеділок, 23 лютого, у стінах нашої школи з неабияким запалом, розмаїттям відбулася низка заходів, організованих учнями 11-х класів. Українські мелодії, що звучали впродовж усього дня, змінювалися цікавими радіопередачами, у фойє на великому екрані демонструвалися тематичні інтерв’ю  з учителями та дітьми, відеоролики про рідну мову.

    Та найбільшу кількість як учасників, так і глядачів, зібрали дві яскраві події: ярмарок перлин народної мудрості, де кожен міг придбати стікер з прислів’ям або приказкою за продекламований вірш української мовою, отримавши при цьому ще й солодощі, та флеш-моб, який  став окрасою свята.  Яскраві написи закликали до спілкування українською мовою.

    Такі свята популяризують рідну мову,  звертають увагу на її красу, багатство, милозвучність. І що було найприємніше – відчувалась щирість у словах та небайдужість дітей, патріотичний настрій.

     Цей день був різнобарвним: вишиванки, віночки, жовто-сині стрічки, інші атрибути вносили в учнівську буденність відчуття свята, створювали піднесений настрій.

Мої статті | Переглядів: 790 | Додав: Admin | Дата: 25.02.2015 | Коментарі (0)

    Минув рік з того часу, коли 20 лютого 2014 року в серці України по-звірячому нищили непереборне бажання українців жити в цивілізованому світі. Тому цей день став днем жалоби й пам’яті про тих, хто першими полягли від куль режиму, – Небесної Сотні.

    20 лютого 2015 року опівдні учні, вчителі та працівники загальноосвітньої школи №1 вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. У всіх класах відбулися виховні години, години спілкування, перегляд світлин та відеороликів про минулорічні лютневі події на Майдані у Києві, які сколихнули патріотичну хвилю.

    Цього ж дня о 14 годині Володимирський майдан нашого міста зібрав усіх небайдужих на мітинг-реквієм, учасниками якого стали учні й вчителі нашої школи. Скорботним згустком під журливу пісню, що стала знаковою,  «Пливе кача..» повисла у повітрі хвилина мовчання. Під час панахиди за упокій світлих душ тих, хто загинув за весь час останніх трагічних подій на Україні, запалили свічки й схилили голови у спомин про подвиг.

    Слова, що звучали з трибуни, здебільшого були звернені до нашого майбутнього – до молоді. Кожен у цей час усвідомлював, як багато залежить від його думки й слова, громадянської позиції і здатності діяти.

    Після мітингу підніжжя пам’ятника давньоруського воїна та юнака  рясніло лампадками та квітами, нагадуючи перехожим про високий обов’язок громадянина.   

Мої статті | Переглядів: 389 | Додав: Admin | Дата: 23.02.2015 | Коментарі (0)

    День вшанування учасників бойових дій на території інших держав  учні загальноосвітньої школи №1  відзначили змаганнями з військово-прикладних видів спорту. 19 лютого у стінах спортзалу зустрічалися команди 10-х та 11-х класів, учасники яких показували свою вправність та майстерність.

    Захід розпочався виконанням Гімну України та хвилиною мовчання, якою вшанували пам'ять загиблих героїв усіх часів.

    Команди, до яких увійшли як хлопці, так і дівчата,  завзято боролися у різноманітних конкурсах на спритність, швидкість та влучність.

    Протягом змагань фортуна неодноразово переходила на бік вправнішої команди. Зрештою,  перемогу виборола команда 11-А класу (класний керівник Солдатенкова Н.В.), друге та третє місце посіли відповідно команди 10-А та 10-Б класів (класні керівники Клуннік В.А., Перепічай Н.В).

    Визначали найспритніших судді: заступник директора школи з виховної роботи Маргарита Феліксівна Комарова, педагог-організатор Людмила Анатоліївна Даценко та керівник кафедри фізичної культури Станіслав Іванович Мироненко. Наприкінці заходу від журі на адресу учасників та всіх присутніх прозвучали слова поздоровлень.

    Бути сильними й спритними – це вимога часу. Бути готовим захищати свою Батьківщину – святий обов’язок кожного!

 

Катерина Даценко, учениця 11-Б класу

Мої статті | Переглядів: 1430 | Додав: Admin | Дата: 20.02.2015 | Коментарі (1)

    17 лютого в нашому місті пройшли відбіркові зональні ігри шкільних команд КВН Полтавщини. Тема гри «20 років не до уроків», присвячена  20-річному ювілею конкурсу. На відбіркове зональне змагання до Лубен прибули 6 кращих шкільних команд КВН: «Без паніки» (с.Чорнухи), «Вікторія» (м.Гребінка), «КАВУН» (м.Пирятин), «Джентельмени сміху» (с.Лазірки), «ОБА-НА» (с.Оріхівка) та «КіПіШ» (м.Пирятин). Наше місто гідно представила команда «Кадри» Лубенської ЗШ І-ІІІ ст. № 1 - неодноразовий переможець міських та  Всеукраїнських конкурсів.

    У змаганні взяли участь команди, які вибороли перші місця на місцевому рівні. Техніка відбору дозволяє виокремити кращих із кращих, тому учасники показали неабиякі артистизм та винахідливість, вдало донесли до журі ідейне навантаження номерів, за що отримали відповідні бали.

    Програма турніру – єдина для всіх і надає рівні шанси  учасникам показати свої здібності. Були відіграні три конкурси: «Візитка», «Біатлон» на тему  «Новини нашої школи» та «Домашнє завдання» на тему «20 років не до уроків», яке стало найяскравішим моментом усього конкурсу, бо глядачі сприйняли його із захватом. Усі конкурси були наповнені  юнацьким запалом та великим бажанням вибороти перемогу .

    Тривала запекла боротьба, проте найголовніше - це емоції, які відчували учасники, працюючи в дружній атмосфері.

    За результатами змагань найбільшу кількість балів отримала команда «Кадри», яка і стала переможцем цієї гри. Маємо надію, що наші жарти прозвучать у ювілейних  ХХ обласних фінальних змаганнях КВН.

    Тож вперед  до перемог!                     

                                                               Галка Ілона та Матяш Тетяна, члени команди КВН «Кадри»

Мої статті | Переглядів: 606 | Додав: Admin | Дата: 19.02.2015 | Коментарі (0)

    16 лютого 2015 року в нашій  школі відзначили День пам’яті воїнів – афганців. Цей захід, на якому були присутні школярі різного віку та вчителі, підготували учні десятих класів. Організатори дійства провели екскурс в не таку вже й далеку історію й ознайомили з передумовами афганської  війни.

    Лейтмотивом заходу стала думка: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість, це найстрашніше і найбезглуздіше, що тільки є у світі. Дорогою ціною розплачувалися за все наші юнаки - життям. Солдати гинули. І кожна смерть була страшною, бо безжально уривала життя у вісімнадцять, коли небо таке високе, коли промені такі сонячні, коли почуття такі ніжні й життя тільки починається…                                                                                 

    Ведучі розповіли присутнім про афганців – земляків, які назавжди пішли з життя під час боїв, та вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання. Гість заходу - Семенець Світлана Іванівна,  дружина полковника у відставці, який був учасником бойових дій у Афганістані 1984–1986 роках,  поділилася своїми почуттями та спогадами про ті болісні часи. Поезія, що лунала в залі, розчулила кожного з присутніх та вразила до глибини душі.

    Давайте ж і надалі будемо пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі. У спогадах,  снах, думках… Вони на це заслуговують!

                                                                     Сурмило Марина, учениця 10А класу     

                   

Мої статті | Переглядів: 1580 | Додав: Admin | Дата: 18.02.2015 | Коментарі (0)